Siirry pääsisältöön
Lions Clubs International Lions Clubs International
Siirry alatunnisteeseen

Lehden toimituksen yhteystiedot

Lehden toimituksen yhteystiedot

Päämajapainoksen toimitukseen saa yhteyden seuraavasti:

Postiosoite: LION-lehdestä
300 W 22nd Street
Oak Brook, IL 60523-8842, USA
USA

Puhelin: +1-630-468-6909 tai +1-630-468-6805

Faksi: +1-630-571-1685

Sähköposti: magazine@lionsclubs.org


LION-lehdestä julkaistaan eri puolilla maailmaa monia eri versioita eri kielillä. Voit lähettää klubiuutisia sähköpostilla paikallisen lehden toimittajalle. Katso lehden eri painoksia.

Australia-painos, julkaisukieli englanti
Tony Fawcett, toimittaja
tonyfawcett@bigpond.com

Itävalta-painos, julkaisukieli saksa
Albert Ettmayer, toimittaja
Albert.ettmayer@como.at

Bangladeshin kansantasavalta -painos, julkaisukieli bengali
Bodiul Islam
Bodiul.islam@yahoo.com

Belgia-painos, julkaisukielet hollanti ja ranska
Stefaan Willems
cc@lions.be

Brasilia-painos moninkertaispiireille LA, LB, LD, julkaisukieli portugali
Tri Zander Campos da Silva, toimittaja
serigrafia@imagemunica.com.br

Brasilia-painos moninkertaispiirille LC, julkaisukieli portugali
Denise Rodrigues, toimittaja
revistalion@gmail.com

Brittein saaret ja Irlanti -painos, julkaisukieli englanti
Nicky Rogers
nickyr@arenersgroup.co.uk

Kanada-painos moninkertaispiirille A, julkaisukielet englanti ja ranska
John Daniels, toimittaja
mdathelionmag@hotmail.com

Kiina – Hongkong -painos, julkaisukielet englanti ja kiina
Arthur K.C. Li, editor
thelionhk@lionsclubs.org.hk

Moninkertaispiiri 300 Taiwan -painos, julkaisukieli kiina
Hui-Ling Chen
vin@lionsclubs.org.tw

Tanska-painos, julkaisukieli tanska
Svend Due Mikkelsen, toimittaja
thelion@lions.dk

Suomi-painos, julkaisukieli suomi
Anna-Kaisa Jansson
Anna-kaisa.jansson@lionstoimisto.fi

Ranska-painos, julkaisukieli ranska
Raymond Le
Raymond.le@orange.fr

Saksa-painos, julkaisukieli saksa
Ulrich Stoltenberg, toimittaja
chefredakteur@lions.de

Kreikka ja Kypros -painos, julkaisukieli kreikka
PDG Manolis Samolis, toimittaja
kriti@otenet.gr

Päämaja-painos, julkaisukieli englanti
Jay Copp, toimittaja
magazine@lionsclubs.org

Islanti-painos, julkaisukieli englanti
Thorkell Cyrusson
lbl@simnet.is

Intia-painos, julkaisukielet englanti ja hindi
PID Sunil Kumar
sunilkindia@gmail.com

Indonesia-painos, julkaisukieli englanti
Emilia Karjadi, toimittaja
emilia_karjadi@yahoo.com

Italia-painos, julkaisukieli italia
Sirio Marciano, toimittaja
rivistathelion@libero.it

Japani-painos, julkaisukieli japani
PDG Yoshinori Sato
edit@thelion.jp

Korea-painos, julkaisukieli korea
Yong-In Kim
lionedit@hanmail.net

Alankomaat-painos, julkaisukieli hollanti
Astrid Abbing
hoofdredacteur@lions.nl

Norja-painos, julkaisukieli norja
Vibeke Aasland, toimittaja
vibeke.aasland@lions.no

Pakistan-painos, julkaisukieli englanti
Tahir M. Kapur, toimittaja
kapur@kapur.com.pk

Puola-painos, julkaisukieli puola
Elizabeth Karasiewicz
Elzbieta.karasiewicz@irr.szczecin.pl

Portugali-painos, julkaisukieli portugali
Isabel Cristina Gomes Moreira
revista.lion@lionsclubes.pt

Eteläinen Tyynimeri -painos, julkaisukieli englanti
Iain Morrison, toimittaja
iain@morrimac.com

Espanja-painos, julkaisukieli espanja
Anthony Garst, toimittaja
Anthony.garst@lionsclubs.org

Ruotsi-painos, julkaisukieli ruotsi
Maud Nordell, toimittaja
maud.nordell@lions.se

Sveitsi-painos, julkaisukielet saksa, ranska ja italia
Regine Pasche-Cuagnier, toimittaja
revue.lion@bluewin.ch

Thaimaa-painos, julkaisukieli thai
Sattha Suthayakhom
lion310magazine@gmail.com

Turkki-painos, julkaisukieli turkki
Danyal Kubin
dkubin@prota.com.tr

Jos olet freelance-kirjoittaja ja haluat lähettää artikkeleita LION-lehteen, lue ohjeet kirjoittajille.
Siirry alkuun