Yhteyden ottaminen muiden painosten toimittajiin

LION-lehdestä tehdään 35 painosta 21 eri kielellä. Voit lähettää klubiuutisia sähköpostilla paikallisen lehden toimittajalle. Pääset LION-lehden eri painoksiin tätä napsauttamalla.

Australia-versio, julkaisukieli englanti
Tony Fawcett, toimittaja
tonyfawcett@bigpond.com

Itävalta-versio, julkaisukieli saksa
Albert Ettmayer, toimittaja
Albert.ettmayer@como.at

Bangladesh-versio, julkaisukieli bengali
Rashed Maksud Khan, toimittaja
maksudkhan@dhaka.net

Belgia-versio, julkaisukielet hollanti ja ranska
Henri de Meersman, toimittaja
henri.de.meersman@telenet.be

Brasilia-versio moninkertaispiireille LA, LB, LD, julkaisukieli portugali
Tri Zander Campos da Silva, toimittaja
serigrafia@imagemunica.com.br

Braslia -versio moninkertaispiirille LC, julkaisukieli portugali
Denise Rodrigues, toimittaja
revistalion@gmail.com

Britteinsaaret ja Irlanti -versio, julkaisukieli englanti
Margaret Kimberley, toimittaja
lion.editor@lionsmd105.org

KanadaKanada-versio moninkertaispiirille A, julkaisukielet englanti ja ranska
John Daniels, toimittaja
mdathelionmag@hotmail.com

Kiina - Hongkong -painos, julkaisukielet englanti ja kiina
Arthur K.C. Li, toimittaja
thelionhk@lionsclubs.org.hk

Moninkertaispiiri 300 Taiwan -versio, julkaisukieli kiina
Ling-Ling Huang, toimittaja
vin@lionsclubs.org.tw

Tanska-versio, julkaisukieli tanska
Svend Due Mikkelsen, toimittaja
thelion@lions.dk

Suomi-versio, julkaisukieli suomi ja ruotsi
Raimo Naumanen, toimittaja
raimo.naumanen@dnainternet.net

Ranska-versio, julkaisukieli ranska
Herve Vizzolini, toimittaja
hvizzolini@wanadoo.fr

Saksa-versio, julkaisukieli saksa
Ulrich Stoltenberg, toimittaja
chefredakteur@lions.de

Kreikka ja Kypros -versio, julkaisukieli kreikka
Manolis Samolis, toimittaja
kriti@otenet.gr

Päämajaversio, julkaisukieli englanti
Jay Copp, toimittaja
magazine@lionsclubs.org

Islanti-versio, julkaisukieli englanti
Gudmundur R. Valtysson, toimittaja
grv@ismennt.is

Intia-versio, julkaisukielet englanti ja hindi
PID v Krishna Reddy, toimittaja
reddyvvk63@yahoo.co.in

Indonesia-versio, julkaisukieli englanti
Emilia Karjadi, toimittaja
emilia_karjadi@yahoo.com

Italia-versio, julkaisukieli italia
Sirio Marciano, toimittaja
rivistathelion@libero.it

Japani-versio, julkaisukieli japani
PDG Hideo Dan, toimittaja
edit@thelion.jp

Korea-versio, julkaisukieli korea
PDG Choong-Lai Lim, toimittaja
lionedit@hanmail.net

Alankomaat

gwvanwijk@planet.nl

Uusi-Seelanti-versio, julkaisukieli englanti
Iain Morrison, toimittaja
Iain@morrimac.com

Norja-versio, julkaisukieli norja
Vibeke Aasland, toimittaja
vibeke.aasland@lions.no

Pakistan-versio, julkaisukieli englanti
Tahir M. Kapur, toimittaja
kapur@kapur.com.pk

Puola-versio, julkaisukieli puola
Dorota Wcisla, toimittaja
d.wcisla@lions.org.pl

Portugali-versio, julkaisukieli portugali
José António Nascimento, toimittaja
revista.lion@lionsclubes.pt

Espanja-versio, julkaisukieli espanja
Anthony Garst, toimittaja
revistaleones@yahoo.com

Ruotsi-versio, julkaisukieli ruotsi
Maud Nordell, toimittaja
thelion@lions.se

Sveitsi-versio, julkaisukielet saksa, ranska ja italia
Regine Pasche-Cuagnier, toimittaja
revue.lion@bluewin.ch

Thaimaa-versio, julkaisukieli thai
Pichet Saengnisakorn, toimittaja
lion310magazine@gmail.com

Turkki-versio, julkaisukieli turkki
Husamettin Ocak, toimittaja
hocak27@gmail.com

© Lions Clubs International
300 W. 22nd Street, Oak Brook, IL 60523-8842

Custom web development, hosting and implementation provided by Alkon Consulting